Cami Gergi Tavan uygulaması sayesinde uzun ömürlü modern bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Mesleki uygulamada ki diğer adı barisol olan bu uygulama yapıların tavanlarına uygulanır. Polimer malzemeden üretilen bu dekorasyon ürünü, ortama estetik ve çağdaş bir görüntü verilmesini sağlar. Hafif ve düzgün alanların elde edilmesini sağlayarak hayal gücü ve yaratıcılığın sınırları dahilinde gerilme yöntemi ile yapılan bir tavan uygulama biçimidir. Gergi tavan uygulamasını diğer tavan uygulamalarından ayıran en önemli detaya değinecek olursak bu durum gergi tavan sistemlerinin tavana en yakın sistemler olmasıdır bu sayede yapı içerisindeki tavan yükseklik mesafesi asma tavan, tavan kaplama malzemeleri gibi diğer tavan uygulamalarına kıyasla değişme yok denecek kadar az olmaktadır.

Tavana uygulanacak olan uygulama hafif polimer teknolojisi ile elde edilir. Daha sonrasında ise bu uygulama yapının duvarlarına tavandan kısa mesafe aşağıda olacak şekilde monte edilir ve gerilme usulü ile montaj işlemi yapılır. Montesi yapılan bu uygulama sistemi gereken durumlarda, aydınlatma elemanlarını, alarm ve güvenlik sistemlerini, havalandırma kanallarını ve yapıda bulunan diğer tüm tesisat elemanlarının taşınmasında kullanılabilir.

Cami Gergi Tavan Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Yapıya estetik bir görüntü sağlamakla beraber, kullanıcının istediği her formda ve her mekanda uygulamaya uygundur. Geniş alanlar için ideal bir aydınlatma sağlayabilir, gizli aydınlatma yapmaya uygundur, spot ve fiber optik kullanımıma oldukça uygundur. Yapılan Cami Gergi Tavan uygulaması sayesinde düzgün ve pürüzsüz yüzeyler rahatlıkla elde edilir. Yapımında kullanılan malzemeler sayesinde toz tutmayan bir üründür ve eğer üzerinde bir leke oluşması durumunda nemli bir bez ile kolaylıkla temizlenir. Yapılacak olan yeni ya da var olan projelerde yapılacak olan yenileme çalışmalarında kullanıma uygundur. Yapılacak olan işin montaj süresi oldukça kısa zamanda tamamlanır. Tadilat gerektiren durumlarda ise montajı gibi sökülmesi de oldukça kolaydır. Yapının ısı ve ses yalıtımına pozitif bir katkı sağlar. Hafif malzemeden yapılmış olması sayesinde diğer sistemlere kıyasla deprem yükü olarak oldukça hafiftir.

İstanbul’da Cami Gergi Tavan Uygulaması 

Tasarım olarak yapının tüm havasını değiştiren ve hoş görünüm kazanılmasını sağlayan bu sistemler İstanbul’un her yerinde yapılmaktadır. Alacağınız hizmet ile hangi semtte olursanız olun gergi tavana sahip olabilirsiniz. Sizlere İstanbul’un tüm semtlerinde gergi tavan sistemi kurulumu ve gergi tavan tadilat hizmeti veriyoruz. Sadece evlerde ve ofislerde değil Cami Gergi Tavan projeleri de uyguluyoruz. Geniş hizmet ağı ile kısa süre içerisinde size yardımcı oluyor ve bu hizmeti profesyonel olarak sunuyoruz. Garanti kapsamı içerisinde verilen bu hizmetlerden sizde yararlanabilirsiniz. İster evinizde isterseniz de kurumsal alanlarda kolaylıkla kullanılabilir. Bunun için iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

 Gergi Tavan Uygulaması Montajı Nasıl Yapılır?

Uygulaması yapılacak olan her cami gergi tavan görselleri birbirinden farklı ve ayrı özel tasarım olarak ortaya çıkmaktadır. Tasarımına, boyutuna, tarzına ve diğer tüm detaylarına karar verilip fabrikada üretimi yapıldıktan sonra bu gergi tavan sistemleri monte edileceği alana getirilir. Montaj sırasında Cami Gergi Tavan sistemleri için özel olarak üretilmiş profillerden faydalanılmaktadır. Bu profiller öncelikle gerekli duvarlarda ki uygun yerlerine monte edilirler. Ardından ise imal edilmiş olan tavan kaplama malzemesi ısıtılma yöntemi ile genişletilir. Ve profiller aracılığı ile ilgili yerine oturtulur. Bu ısıtma ve monte etme işleminden sonra ise sistem soğumaya bırakılır. Soğuma işlemi sırasında malzeme eski yapısına geri döner ve gerilerek yerine tam uyum sağlamış olur. Sistemin adı da bu ısınıp soğuma sonucunda ki gerilme olayından dolayı gergi tavan sistemleridir. Bu işlemlerin tamamı kolay, temiz ve oldukça kısa bir süre içerisinde yapılır.

Gergi Tavan Yapım Malzemesi Hakkında Bilgi 

Cami Gergi Tavan ürünün yapımında gelişmiş olan polimer teknolojisi kullanılmaktadır. Bu maddeyi inceleyecek olursak: yapılan testler sonucunda vinil klorür monomer içermediği kanıtlanmıştır. İçerisinde kullanılan ağır metallerin oranları ilgili yönetmelik doğrultusunda verilen maksimumum değerlerin altındadır bu da sağlığa zararı olmadığını gösterir. Su buharı geçirgenliği ve ışık hassaslığı gerekli değerlerdedir. Dermatolojik ve alerjik reaksiyonlara karşı yapılmış olan incelemeler sonucunda bu konuda da bir sorun yaşatmayacağı ortaya çıkmıştır. Bu özellikleri sayesinde ne bu Cami Gergi Tavan sistemleri altında çalışan, yaşayan insanların sağlığına bir zarar vermez ne de bu sistemlerin kullanıldığı evlerdeki insanlara bir zararı dokunmaz. Bundan dolayı dekorasyon açısından bir değişiklik yapmak ve bunu hem ucuz bir maliyetle hem sağlıklı hem de oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde yapmak istiyorsanız sizlere sunmuş olduğumuz gergi tavan sitemlerini hem evleriniz de hem iş yerlerinizde gerekli durumlarda ise cami gibi ibadet alanlarında da güvenli bir şekilde uygulatıp kullanabilirsiniz.

Gergi Tavan Fiyatları

Cami Gergi Tavan görselleri birbirinden farklı yapıda ve boyutta olmasından dolayıdır ki bu uygulamaları her birinin fiyatı birbirinden farklıdır. Kullanılacak olan malzeme türü ve miktarına, yapılacak olan uygulamanın özelliğine göre bu fiyatlar artış ya da azalış göstermektedir.

Pin It on Pinterest