Gergi Tavan Tadilatı uzmanlık isteyen bir konu olup bu konuda kurumsal firmalar ile çalışılmalıdır. Görsel olarak daha hoş ve daha dekoratif mekanlar elde etmek için kullanılan yöntemlerden biri de gergi tavan bir diğer adıyla da barisol uygulamasıdır. Bu uygulama gelişen polimer teknolojisinden yardım alarak geliştirilmiş ve uygulamaya başlanmıştır. Bu sayede tavanlardaki yükseklik de büyük çaplı bir değişme olmadan mekanın tüm ambiyansı ve havasında oldukça hoş değişiklikler sağlanabilir. Evlerde ve ofislerde rahatlıkla kullanılabilen bu gergi tavan uygulamaları gerektiği durumlarda cami gergi tavan uygulaması olarak da ibadet alanlarında da kullanılabilir. Gelişen polimer teknolojisinden faydalanılarak geliştirilen bu ürün uygulandığı ortama estetik ve modern bir görüntü sağlar.

Gergi Tavan Tadilatı için kullanılan malzemenin hafif olması ile ve düzgünlüğü sayesinde her yerde ve her yüzeyde kullanıma uygundur. Yüzeyi bozuk olan alanlarda da kullanılarak düzgün yüzeyler elde edilmesini sağlar. Asma tavan veya tavan kaplaması gibi diğer tavana uygulanan sistemlere göre en büyük avantajı ise malzemenin oldukça hafif olması ve uygulama esnasından yapının tavan yüksekliğinde ki değişmenin çok az olacak olmasıdır. Gergi Tavan Tadilatı esnasında duvar ya da tavana yapılacak olan monte işlemi ve kullanılacak olan polimer malzemenin önce esnetilip sonra gerilmesi yöntemi ile monte işlemi tamamlanır. Bu işlem oldukça temiz, sağlıklı ve kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Bundan dolayı yasal çerçeve içerisinde hizmet veren firmamızı tercih edebilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Dekorasyonda Gergi Tavan Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

Dekore edeceğiniz alandaki seçiminizi gergi tavandan yana kullanarak yapının: daha modern bir görüntüye sahip olmasını ve de bu görüntüyü tamamen kendi istekleriniz doğrultusunda hazırlayabilirsiniz. Sahip olmuş olduğunuz geniş alanlar için ideal bir aydınlatma sağlarken beraberinde spot ve fiberoptik aydınlatma elemanlarının kullanılmasına da olanak sağlar. Kullanılan malzemeden dolayı uygulama sonrası oldukça düzgün ve pürüz içermeyen zeminler elde edilir. Gelişen polimer teknolojisinin getirdiği bir avantaj olarak gergi tavalar kir ve leke tutmazlar. Gerektiği durumda nemli bir bez ile temizliği sağlanabilir. Yeni yapılar ya da restore edilecek yapılar da dahil olmak üzere her yere uygun olarak uygulaması yapılabilir.

Montajı gibi herhangi bir Gergi Tavan Tadilatı durumunda yapılacak olan işlemler de oldukça kısa sürede tamamlanır. Yaşanabilecek deprem gibi doğal afetler durumunda, hafif olmasından dolayı zarar etkisi yaratmaz. İstanbul içerisinde bulunan semtlerin tamamına gergi tavan uygulaması ve Gergi Tavan Tadilatı ve onarımı hizmeti vermekte ve müşteri memnuniyetine önem vermekteyiz. Sağlam, sağlıklı ve temiz kurulumla beraber sahip olduğunuz gergi tavan üzerinde bir sorun yaşıyor ya da değişiklik yapmak istiyorsanız bu durumlarda da sizlere hizmet vermekteyiz. Evlerde, ofislerde, cami gergi tavan uygulamaları  ve bakımı yapmaktayız.

Dekoratif Gergi Tavan Tadilatı Nasıl Yapılır?

İstediğiniz yerle ilgili yapılan incelemeler ve karar verilen modeller doğrultusunda özel olarak üretimi yapılan gergi tavanınızın montaj işlemi için öncelikle: bu iş için özel üretilmiş olan gergi tavan profilleri kullanılıyor. Tavan üzerine ya da duvara monte edilen bu profillere önce gergi tavan malzemesi ısıtılarak genleşmiş bir şekilde yerleştiriliyor daha sonra soğuyarak asıl şeklinin alınması bekleniyor. Bu ısıtılıp sonrasında gerilme işleminden adını alan sistem kolaylıkla ve temiz bir şekilde uygulanıyor. Gerektiği durumlarda sökülme işlemleri de aynı kolaylıkla yapılabilmektedir. Montaj işlemi ile beraber gereken durumlarda, yapının aydınlatma aksesuarları ve havalandırma kanalları ve alarm sistemleri gibi parçalarının bu bölümden geçirilmesi de mümkün olacaktır. Bu da Gergi Tavan Tadilatı ile mümkün olacaktır.

Gergi Tavan Sağlıklı Mıdır?

Kullanılan malzemeler polimer teknolojisi ile üretilmekte ve bu üretilen malzemeler birçok test ve kontrolden geçmektedir. Yapılan incelemeler sonucu vinil klorür monomer adı verilen ve sağlığa zararı olan madde kullanılmadığını göstermektedir. Yapımında ağır metallerden kullanıldığı ancak bunların da insan sağlığına zarar verecek olan değerlerin altında olduğu kanıtlanmıştır. Su buharına karşı olan geçirgenliği olması gereken düzeyde olup aydınlatma için de gerekli ışık geçirgenliğine sahiptir. Dermatoloji ve alerji olarak yapılan testler sonucunda herhangi bir sağlık sorununu tetikleyecek bileşen içermediği de bulunmuştur.

Tüm bu araştırmalar gösteriyor ki hem ofislerde çalışanların hem evlerde yaşayanların sağlığına zarar verebilecek olan bir bileşen içermemektedir. Ev ve iş yerlerinizde bir dekorasyon değişikliği yapmak ve bu yapacağınız değişikliğin hem sağlıklı hem de maliyet açısından uygun olmasını istiyorsanız gergi tavan uygulaması tam da aradığınız çözüm olacaktır. Her alana ve mekana uygun olarak özel tasarlanan ve gergi tavan görselleri değişen bu sistemlerin fiyatları da her alana farklı şekilde şekillenmektedir. Kullanılacak olan malzeme cinsinden, uygulama yapılacak olan alanın boyutuna kadar birçok etkene bağlı olan fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bunun için kurumsal müşteri hizmetlerimize ulaşım sağlayarak destek alabilirsiniz. Tüm işlemler alanında uzman kadro tarafından verilmektedir.

Pin It on Pinterest